remove_red_eye 695
favorite_border 0
share

مشاوره روانشناسی خانواده رایگان مشهد

مشاوره روانشناسی خانواده رایگان مشهد

مشاوره روانشناسی خانواده رایگان مشهد وسواس شما در مورد بیماری باعث پریشانی شدید شما می شود این یک نکته است که متوجه علائم نگران کننده می شوید و در مورد آنها با پزشک خود صحبت می کنید.

با این حال ، به سختی مضطرب شوید زیرا ممکن است به بیماری مبتلا شوید ، نشان می دهد که بیش از حد نگران خود هستید.

شما زندگی شخصی خود را بدون هیچ مدرک مستدل مبنی بر اینکه اشتباهی انجام می شود ، بدبخت می کنید.

شما نمی توانید اظهارات پزشکان خود را که هیچ بیماری وجود ندارد بپذیرید

فرض کنید حتماً به پزشک مراجعه می کنید تا بفهمید بیماری دارید. اگر دکتر شما بگوید ، “نه ، شما کاملاً سالم به نظر می آیید” ، پس چه کاری انجام می دهید؟

اگر مطمئن باشید مشکلی وجود دارد ممکن است نظر دوم را بگیرید.

مشاوره روانشناسی خانواده رایگان مشهد تلفنی

این غیر معمول نیست با این حال ، اگر پزشک دوم همان حرف اول را بزند و شما از این عقیده باشید که هیچ مشکلی نیست ، احتمالاً بیش از حد نگران خود هستید.

نگرانی شما عملکرد در روابط را دشوار می کند

وقتی نگرانی باعث ایجاد اختلاف در روابط شخصی شما شود ، این نگرانی ناسالم است. تأکید زیاد بر بیماری های احتمالی می تواند شما را از داشتن روابط سالم با عزیزانتان دور کند.

وسواس شما در مورد بیماری ها می تواند کنار آمدن با شما را سخت کند. حتی می تواند باعث شود شما خود را از دیگران جدا کنید تا از میکروب یا حوادثی که احساس می کنید وضعیت شما را بدتر می کند ، جلوگیری کنید.

نگرانی شما بر کار شما تأثیر می گذارد

اگر مانند بیشتر بزرگسالان هستید ، برای زندگی باید کار کنید. با این حال ، نگرانی در مورد خود می تواند بر مسئولیت های کاری شما ارجحیت داشته باشد.

اگر می بینید که زیاد از محل کار در خانه می مانید زیرا می ترسید مشکلات جسمی جزئی نشانه بیماری بزرگ باشد ، می توانید شغل خود را از دست داده و به حرفه خود آسیب برسانید.

مرکز مشاوره روانشناسی خانواده رایگان مشهد

حداقل شش ماه نگران خواهید بود

اگر متوجه مسائل جسمی یا روحی شده اید که ممکن است نشانه ای از بیماری باشد ، ممکن است به این دلیل باشد که استرس زیادی دارید. همچنین ممکن است مشکلی داشته باشید که باید آن را برطرف کنید.

با این حال ، اگر بیش از شش ماه نگران باشید ، این مسئله با مشکلی روبرو نیست ، در عوض ، این نگرانی به یک الگو تبدیل شده است.

شما زمان زیادی را در مطب پزشکان و بخشهای سپری می کنید

اگرچه درست است که بعضی از افراد چندین تشخیص جدی دارند و باید مرتباً به پزشک مراجعه کنند ، اما اینها یک استثنا هستند و یک قاعده نیستند.

اگر بیماری شما تشخیص داده نشده است ، احتمالاً نیازی به مراجعه مکرر به پزشک ندارید.

از بررسی هرگونه شکایت جسمی یا روحی خودداری می کنید

برخی از افراد مبتلا به اختلال اضطراب بیماری خلاف این عمل را انجام می دهند.

بهترین مشاور خانواده رایگان مشهد آنلاین

آنها به هر قیمتی از مراجعه به پزشک یا درمانگر اجتناب می کنند ، زیرا آنها معتقدند که هر نشانه ظریف بیماری چیزی بسیار ویرانگر خواهد بود .

حتی آنها نمی خواهند در مورد آن بدانند. اگر برای جلوگیری از پیدا کردن مشکلات ، سالانه از جسمی خود صرف نظر کنید ، ممکن است بیش از حد نگران باشید.

چگونه بسیاری از نگرانی را متوقف کنیم

بنابراین ، وقتی متوجه شدید بیش از حد در مورد خود نگران هستید ، چه می کنید؟ چند مرحله ساده وجود دارد که می توانید طرز فکر خود را تغییر داده و در یک مسیر مثبت قرار بگیرید.

وقتی می توانید اقدام مستقیم کنید

اولین کاری که می توانید انجام دهید این است که در مورد مشکلات خود کاری انجام دهید. اگر نگران ابتلا به دیابت هستید ، وقتی می فهمید که به آن مبتلا شده اید ، درمورد اینکه زندگی در چه وضعیتی است ، دست و پا بزنید.

مشاوره حل مشکلات خانوادگی

در عوض ، کارهایی انجام دهید که از بروز بیماری جلوگیری کند ، مانند ورزش بیشتر و تماشای آنچه می خورید.

به خود یادآوری کنید که نگرانی کمکی نمی کند

نگرانی هرگز چیزی را حل نمی کند. این به شما کمک نمی کند احساس بهتری داشته باشید و سلامت جسمی یا روانی شما را بهبود نمی بخشد.

هر زمان که متوجه شدید روی مشکلات یا مشکلات بالقوه ای دست و پنجه نرم می کنید ، متوقف شوید و به این فکر کنید که آیا نگرانی سودمند است وقتی فهمیدید که نیست ، کنار گذاشتن آن راحت تر خواهد بود.

روی بهبود روحیه خود کار کنید

اگر روحیه شما از قبل افسرده شده باشد ممکن است بیش از حد نگران باشید. اگر چنین باشد ، می توانید با تلاش در بهبود روحیه خود ، به طور غیرمستقیم نگرانی را برطرف کنید.

بیرون بروید و کمی ورزش کنید. وقت گذراندن با دوستان. غذاهای سالم بخورید. یک سرگرمی جدید شروع کنید. کارهایی انجام دهید که روحیه شما را بالا ببرد و نگرانی شما از بین برود.

مشاوره حل مشکلات زناشویی

اگر نمی توانید دیگر نگران نباشید چه کاری باید انجام دهید

اگر مدت طولانی است که نگران خود هستید ، ممکن است به کمک بیشتری برای تغییر این الگوهای فکری نیاز داشته باشید. صحبت با یک درمانگر روش خوبی برای رفع نگرانی های شما به روش مثبت است.

از آنجا که افکار شما خارج از خط است ، درمان شناختی رفتاری ممکن است برای شما مفید باشد.

درمانگر شما به شما می آموزد که چگونه افکار نگرانی خود را تشخیص داده و ارزیابی کنید. شما در به چالش کشیدن این افکار و انتخاب افکار مفیدتر برای شما تمرین می کنید.

اگر متوجه شدید که هر چقدر تلاش کنید نمی توانید نگران باشید ، می توانید با گفتگو با یک مشاور در از او کمک بگیرید. درمان آنلاین خصوصی می تواند به شما در لذت بردن از زندگی و بهبود سلامت روان کمک کند.

با کمک می توانید دیگر نگران نباشید و روش های جدیدی برای کنار آمدن با شک و ترس و منفی خود یاد بگیرید. زندگی بهتر در انتظار است!

ارسال دیدگاه

message
email
person

open
تماس فقط از طریق تلفن ثابت
43 52 907 909